Якщо перед тим, як прийняти певне рішення ви постійно “коливаєтеся” та не можете швидко визначитися, це не завжди погано. Більшість людей, які сумніваються практично в усьому, можуть відчувати, що ця риса заважає їм приймати швидкі рішення. Однак, експерти з психології та саморозвитку кажуть, що звичка сумніватися в усьому може бути дуже корисною. Чому? Розбираємося далі.
Коли ми сумніваємось, ми насправді починаємо більш детально розмірковувати – це факт. Ми зважуємо всі плюси та мінуси, перш ніж зробити певний вибір. Це підхід до прийняття рішень, який вимагає зосередженності та уважності. Відтак, ми схильні уникати поспішних рішень, що зменшує ймовірність помилок або незадоволеності результатом. Чи не чудово?

Звичка сумніватися також допомагає не покладатися на перші варіанти, які трапляються чи приймати рішення під впливом емоцій. Вона змушує нас на хвилину зупинитися і задуматися, чи дійсно ми вибираємо найкращий шлях для себе. Таким чином, ми розвиваємо здатність до критичного мислення, яке корисне у всіх сферах життя – від роботи до особистих стосунків.
Ще однією перевагою сумнівів є те, що вони “змушують” нас бути відкритими до нової інформації та альтернативних поглядів. Людина, яка сумнівається, зазвичай готова слухати інших, вивчати нові факти і підходи до вирішення тих чи інших питань чи ситуацій. Це допомагає розширювати світогляд і приймати більш обґрунтовані рішення.
Однак важливо не плутати здоровий сумнів з тотальною невпевненістю. Якщо ви сумніваєтесь навіть під час вибору зубної пасти, або дуже довго вирішуєте, як правильно сформулювати речення, це може бути ознакою того, що варто почати працювати над цим. У таких випадках корисно навчитися знаходити баланс між роздумами та прийняттям рішень.