Утеплення фундаменту — це дуже важливо. По-перше, так можна суттєво скоротити витрати на опалення. А в умовах, коли комуналка зростає дуже швидко, це вкрай важливо. По-друге, утеплений фундамент захищає від підвищеної вологості, що особливо актуально, коли в будинку є підвал. По-третє, утеплений фундамент менше боїться морозу, перепадів температур і непогоди, через які він деформується та руйнується. Але як саме і чим утеплювати фундамент? Варіантів існує безліч, але один з них оптимальний за ціною та якістю.
Колись для утеплення фундаментів зазвичай використовували звичайну глину, змішану з соломою. Цей метод відрізнявся простотою та доступністю: глину копали прямо на ділянці, а солому брали на власному полі. Суміш наносили на фундамент товстим шаром, створюючи бар’єр від холоду. Але все ж у цього методу є недоліки, як здатність поглинати вологу, яка через мороз призводить до розсипання утеплювального шару. Та й наявність у складі соломи — це теж недобре, бо вона гарно приваблює шкідників. Тож підхід удосконалили.
Сьогодні для утеплення все ще використовується глина, але вже у вигляді керамзиту. Він стійкий до вологи, не приваблює шкідників та погано проводить тепло, завдяки чому воно не “втікає” з будинку. Але для ефективної теплоізоляції треба доволі товстий шар керамзиту, хоча б сантиметрів 20. А це через це фундаменту потрібно посилення. Тому краще комбінувати керамзит з іншими матеріалами. Наприклад, пінополістирол. Плити цього матеріалу розміщуються зовні, а керамзит використовується для додаткового утеплення.