Чи знали ви, що використані пластикові пляшки можуть стати дуже корисними в городництві? І мова не лише про такий очевидний варіант, як мініпарнички. З них також можна зробити вертикальні грядки. Особливо корисним цей лайфхак буде для людей з невеликим городом. За наявності великої кількості пляшок на маленькій площі можна виростити багато рослин. Або ж розширити основну територію, розвісивши мінігрядки на паркані.

Ідеально, якщо у вас зібралося багато бутлів. Вони мають ручки, якими їх можна закріпити на штахетах. Але якщо пляшки звичайні чи немає штахет, тоді можна зробити дерев’яну стіну посеред території, зрізати з пляшок дно (це будуть верхівки грядок) та зробити в кришках отвори для дренажу. Після цього пляшки треба зафіксувати на стіні, наповнити землею та посадити будь-які рослини, які не є надто великими для таких грядок.
Також можна скористатися іншим підходом. Для цього в бутлях також треба обрізати дно, але кришку треба зняти. Через горловину потрібно пропустити розсаду (наприклад, томати чи перці) та зафіксувати її губкою. Зверху бутля насипте землі так, щоб зафіксувати коріння та частину стебла. Далі треба зробити 2 отвори, протягнути через них мотузку. За неї вертикальні грядки можна закріпити будь-де, навіть на вікні всередині приміщень.

Так, рослини в цьому варіанті ростимуть вертикально вниз, тобто великі урожаї з них не отримали. Це хороший варіант, коли у вас багато зайвої розсади. При цьому зверху, де зрізане дно, можна посіяти зелень: кінзу, кріп або петрушку. Так ви будете максимально раціонально використовувати площу.