Використану олію після смажіння господині нерідко виливають в раковину або унітаз. Але це дуже невдала ідея. Бо олія не змиється так само легко, як вода. Вона може залишатися у трубах, що з часом призведе до засмічення. Та й для екології виливання олії в каналізацію — це теж не дуже добре. То як же робити правильно?
Якщо на пательні залишилося небагато олії, тоді зачекайте, поки посуд охолоне, а потім протріть його паперовими рушниками. До речі, для чавунних сковорідок цей метод особливо класний, бо таким чином можна підтримувати в них гарне антипригарне покриття. В тефлонових воно вже є за замовчуванням, тож серветками потрібно протирати їх ретельно. Серветки ж можна викинути в смітники чи розтопити ними грубку, якщо вона у вас є.

Якщо ж олії залишилося багато, то для її утилізації потрібно взяти пластикову пляшку, перелити в неї олію, щільно закрутити пляшку та віднести на смітник. Але це варто робити, коли олія явно непридатна для використання. Коли після приготування вона не має неприємного запаху і не потемніла, то її можна використати ще раз для запікання чи смажіння. Але потрібно попередньо її процідити, щоб прибрати залишки їжі.
Втім, повторне використання олії після тривалої термічної обробки чи сильного нагріву не рекомендується навіть за умови, що вона має нормальний вигляд. Але якщо й просто викидати її не хочеться, то можна скористатися іншими підходами. Наприклад, можна змащувати нею садові інструменти чи металеві деталі. Також з олією можна швидше розпалювати багаття. А якщо хочете заморочитися, то приготуйте на основі олії мило.