Бабуся навчила “чаювати” з кімнатними рослинами – ті безмежно вдячні, тому буяють, як у джунглях

Щоб кімнатні рослини отримали максимум користі від звичайного чаю, важливо правильно його обрати та дотримуватись порад досвідчених квітникарів. Результат такого поливу буде помітний дуже скоро.

Останнім часом квітникарі дедалі частіше звертаються до нестандартних способів догляду за рослинами, і звичайна чайна заварка раптом стала справжнім відкриттям. Звучить дивно, але чай може дати фору багатьом покупним підживленням – за умови правильного використання.

У складі чаю є чимало корисного: азот, калій, магній, кальцій, дубильні речовини, марганець – усе це підтримує ріст, стимулює бутонізацію, зміцнює коріння та листя. Особливо це помітно у рослин, які давно не пересаджували або “живуть” у виснаженому ґрунті.

Господині розповіли, як використовують чай під час прибирання
Господині розповіли, як використовують чай під час прибирання

Але тут важлива міра. Ніяких ароматизаторів, лимону, меду, цукру чи інших добавок – тільки натуральний чай. Занадто міцний настій може нашкодити, тому оптимальна концентрація – чайна ложка сухої заварки на літр води. Такий полив замінює звичайне зволоження, але проводити його варто не частіше одного разу на тиждень.

Існує ще один цікавий варіант – використання сухої заварки. Якщо обережно перемішати її з верхнім шаром ґрунту, покращується дренаж і структура землі. Ґрунт не злежується, не береться кіркою, а рослина поступово отримує поживні речовини. До того ж, різні види чаю діють по-різному.

Квітникарі розповіли, які рослини можна поливати чаєм
Квітникарі розповіли, які рослини можна поливати чаєм

Зелений ідеально підходить для квітучих рослин – у ньому більше антиоксидантів. А чорний – для тих, кому потрібен калій, наприклад, для декоративно-листяних. Травʼяні чаї – це окрема історія, адже їх краще застосовувати вибірково, з урахуванням особливостей конкретної культури.

Важливо не забувати про температуру – поливати слід чаєм кімнатної температури. Занадто холодна або гаряча рідина – це стрес для коренів. До речі, не всі рослини раді такому догляду. Дуже добре реагують фікуси, папороті, суккуленти. А от орхідеї чи азалії можуть загальмувати ріст. Користуйтеся з розумом!

Популярне

Подібні новини