Пральна машина вже давно стала нашим постійним помічником у повсякденному житті. Та разом із полегшенням побуту вона приносить і додаткові витрати електроенергії, а отже – додаткові витрати грошей із наших кишень. Коли ціни не комунальні послуги ростуть, питання економії стає актуальним як ніколи. Експерти радять звернути увагу на один важливий момент, який багато хто ігнорує.
Найкращий режим для прання одягу
Так, свої звички можна легко змінити і навіть не помітити різницю. Якщо ви звикли до прання з температурою води 40 градусів, хоча б раз спробуйте зменшити її до показника 30 градусів. На перший погляд, між цими температурами майже немає різниці. Але в реальності зменшення температури на 10 градусів дозволяє значно скоротити витрати електроенергії – одразу на 38%.

Це допомагає господиням і господарям не тільки економити гроші, але й знижувати навантаження на енергосистему свого міста. Але варто пам’ятати про здоровий глузд і золоту середину. Так, далеко не весь брудний одяг однаково добре очиститься в температурі 30 градусів. Якщо на речах сильні жирні плями, то прання буде ефективним, тому температуру краще підвищити.

А ось, наприклад, для шерсті, шовку, віскози або тонкої бавовни низька температура – це тільки плюс. Прання одягу з таких тканин у гарячій воді не очищує їх краще, а тільки псує зовнішній вигляд і структуру тканини. Крім того, псується і колір одягу з делікатних тканин. Саме тому важливо сортувати речі перед пранням. Уважне та щадне прання може збільшити термін служби такого одягу.