Хочете позбутись від бур’янів? Заведіть курей! Кума каже: “Я забула про сапку, бо вони з’їдають 50% зелені”

Домашні кури можуть принести набагато більше користі, ніж просто смачні й натуральні яйця. Так, в умовах активного росту бур'янів свійські птахи дуже допомагають.

Для когось зелена трава по всій ділянці – це ще те випробування, а хтось про ріст бур’янів навіть не замислюються. До другої категорії зазвичай належать ті городники, в яких у господарстві є свійські птахи. Так, зелена трава може стати чудовим доповненням до раціону курей. Вона соковита, свіжа та багата на вітаміни й клітковину. Саме тому свіжоскошену траву не викидають.

Чи можна курям бур’яни

Власники курей завжди використовують бур’яни з максимальною користю. Якщо готувати зелене добриво для городу з рослин не хочеться, скошену траву просто віддають курам-несучкам. Птахи залюбки з’їдають такий смаколик, а особливо вони люблять люцерну, пирій і конюшину. Ці трави їм подобаються на смак, а також містять у своєму складі ефірні олії та клітковину, які покращують травлення птахів.

Експерти пояснили, чи можна годувати курей бур'янами та яка їм з цього користь для здоров'я
Експерти пояснили, чи можна годувати курей бур’янами та яка їм з цього користь для здоров’я

Попри те, що такі рослини заведено відносити до категорії бур’янів, вони є дуже корисними для домашніх курей. Такі рослини здатні покращувати та підвищувати несучість птахів. Прикорм травою вводять у раціон птахів поступово. Для початку потрібно давати курям невеликі порції, особливо якщо раніше ви ніколи не годували їх нічим, окрім зерна.

Експерти пояснили, чи можна годувати курей бур'янами та яка їм з цього користь для здоров'я
Експерти пояснили, чи можна годувати курей бур’янами та яка їм з цього користь для здоров’я

Свіжа трава для початку має становити близько 30-50% раціону курей, якщо мова йде про літній період. Якщо ж кури живуть на так званому вільному вигулі та мають постійний доступ до рослин, то вони будуть самостійно обирати, яку траву їм їсти. Саме тому експерти радять уважно стежити за тим, аби в зоні вигулу свійських птахів не росло отруйних рослин – вони зашкодять здоров’ю тварин та якості яєць.

Популярне

Подібні новини