Мабуть у 9 із 10 поціновувачів квітів вдома є фіалки – і не дарма. Їхнє ніжне цвітіння приваблює погляд, а компактні кущики не займають багато місця, що робить ці квіти справжніми зірочками підвіконь. Але щоб вони тішили око якомога довше, варто не забувати про важливу частину догляду – своєчасне та правильне підживлення. Травень – ідеальний місяць розпочати роботу!
Квітникарі зазначають, що в цей період фіалкам найбільше потрібні три основні мікроелементи: калій, фосфор та азот. Саме вони відповідають за активне зростання, здоровий вигляд і рясне цвітіння. Серед бюджетних засобів, увагу варто звернути на монофосфат калію. Його часто використовують у домашньому догляді за кімнатними рослинами. Його склад якраз і містить усе, що потрібно фіалці у період активного розвитку.

Головне правило при використанні будь-якого добрива – не перестаратися. Якщо на упаковці є інструкція – краще дотримуватись саме її. У випадку, якщо дозування не вказане, рекомендується використовувати класичну формулу: 1 грам добрива на 1 літр води. Цього розчину достатньо, щоб мʼяко підтримати рослину, не викликаючи перенасичення.
Щоб живлення принесло лише користь, а не завдало шкоди, перед внесенням добрива потрібно обовʼязково зволожити ґрунт. Полив звичайною водою перед підживленням знижує ризик ушкодження кореневої системи, адже навіть мʼяке добриво може спричинити стрес для рослини. Уже після цього можна використовувати приготований розчин, поливаючи ним під корінь.
Таке нехитре підживлення точно дасть свої результати – фіалки швидше утворюють бутони й тішать своїх власників рясним і тривалим цвітінням. А регулярність і увага до деталей стануть тими самими ключами до неймовірного цвітіння. Бажаємо успіхів!