Аби не стати “заручником” ситуації, коли після годинного приготування доводиться витрачати декілька годин на душ і прання одягу, потрібно одразу діяти правильно. За словами досвідчених господинь, не варто боротись із наслідками – краще одразу вжити заходів, аби ваші речі не “попахували”. Розповідаємо про основні поради, як захистити одяг від запаху їжі.
Як прибрати запах їжі з одягу
За словами бувалих господинь, найперший і найголовніший крок – це захист. Фартух має бути з довгими рукавами, а краще – готувати в старому одязі, який не шкода. Синтетична тканина вбирає аромат менше, ніж бавовна. Крім того, важливий помічник – витяжка. Вмикайте її заздалегідь і не вимикайте одразу ж після завершення процесу приготування. Якщо витяжки немає, допоможе широко відчинене вікно та вентилятор, який спрямували на вулицю.

Обов’язково використовуйте кришки для сковорідки та каструлі. Вони легко перешкоджають поширенню запахів. Також можна використовувати воду з лимоном чи оцтом для нейтралізації ароматів. Після приготування варто одразу ж прибрати залишки їжі та протерти поверхні оцтовим розчином. Якщо одяг все-таки увібрав запахи, під час прання використовуйте білий оцет або соду.

Прості хитрощі, як от кавові зерна чи активоване вугілля на кухні, допоможуть поглинути зайві аромати. Якщо річ, що трішки пахне, вивісити на свіже повітря одразу ж після завершення приготування їжі, то вона швидко вивітриться та знову буде мати приємний аромат.