Товстянка від таких умов аж розквітла – вперше за 13 років: і око радується, і грошей “привалило” – дай Боже

Будь-яка рослина потребує правильного догляду. Та щоб побачити омріяне цвітіння товстянки, варто знати кілька важливих нюансів, про які розповіли досвідчені квітникарі.

Товстянка, або ж грошове дерево, стоїть майже в кожній оселі – скромна, невибаглива, з товстими круглими листками. Але далеко не всі бачили її у квітах. А тим часом вона може порадувати ніжними білими або рожевими суцвіттями, якщо створити для неї правильні умови.

Квітникарі знають, що головне – дати рослині спокій і простір. Не варто ставити до товстянки інші вазони. Вона не любить “сусідів”, тому краще почувається, коли навколо вільно, є свіже повітря, і нічого їй не заважає. Тож оберіть для неї особливе місце, де ніхто і ніщо їй не заважатиме.

Ще один нюанс – освітлення. Ця рослина не терпить прямого сонця. Якщо вона довго стоїть на підвіконні під палючими променями, листя може отримати опіки, зʼявляться білі плями. У спеку її краще притіняти, наприклад, легкою фіранкою. А ось взимку навпаки, чим ближче до світла, тим краще.

Квтіникарі розповіли, як досягти цвітіння товстянки
Квтіникарі розповіли, як досягти цвітіння товстянки

Оптимальне розташування – вікно, що виходить на південний схід. Там вранці є сонечко, але воно не обпікає, а ніжно пестить листочки. Також підійдуть південне чи південно-західне вікно, але тільки якщо створювати легку тінь.

Температурний режим теж має значення. Влітку грошовому дереву буде комфортно за умови 20-25 градусів, а взимку – 15-18 градусів. Без різкого перепаду, але з постійним доступом свіжого повітря. Добре, коли вікно хоча б час від часу буде відчиненим, а у теплу погоду можна виносити вазон на балкон.

Ну і головне питання усіх, хто має цей “магніт для грошей” – як змусити товстянку зацвісти? Тут усе просто і водночас непросто. Квітникарі радять дати їй спокій взимку. Обмежити полив, не підживлювати, тримати в прохолодному місці з гарним освітленням. Тобто влаштувати своєрідну “зимівлю”. І не чіпати, не переставляти без потреби.

Якщо все зробити правильно, ближче до весни можна помітити дрібні бутони. Але не поспішайте радіти, бо квіти зʼявляються не щороку. Лише добре вкорінені, дорослі (від 5 років) рослини можуть так потішити.

Популярне