У магазинах зараз купа яєць. І вони непогані, але з домашніми не зрівняються ні смаком, ні користю. Тому в селах навіть молодь тримає курей. Але це ще не гарантує яйця. Щоб вони були регулярно та радували смаком, потрібно правильно підібрати для птиці корм. Тоді навіть з кількох курей будете отримувати щонайменше 50 яєць на місяць.
Найкращий раціон для домашньої птиці
Кури дуже люблять зерно. Краще давати не щось одне, а суміш, бо тоді птахи отримають майже все, що їм треба. Найчастіше городники змішують кукурудзу, пшеницю, ячмінь та овес. Кукурудзи можна давати трішки більше, якщо хочете яскравий жовток. Якщо курочки ще молоді, бажано подрібнювати зерно. Старшим можна давати ціле.

Але зернова суміш – це база. Для гарної несучості, міцної шкаралупи та смачного білка з жовтком також давайте:
- Варені овочі. Буряк, морква, картопля, трішки капусти – це вітаміни.
- Сир або кисляк. Це білок, від якого залежить несучість. Якщо знайдете рибне борошно, то давайте його.
- Крейда і попіл. Кальцій та мінерали для шкаралупи. До речі, саму шкаралупу теж можна давати.
Корму курям має вистачати, бо інакше несучість впаде. Але також важлива чиста вода. Якщо на вулиці спекотно, тоді воду бажано змінювати 3-4 рази на день. Восени та навесні достатньо 2 разів. А взимку можна лише раз.
Інші поради для гарної несучості
Якщо кури постійно сидять у хліві та в кращому випадку мають невеликий дворик поруч, то нестимуться вони не дуже добре. Бажано, що простору для гуляння було багато. А ще краще, якщо вони хоча б іноді гуляють в траві. Крім зелені це дасть їм ще й комах та черв’яків, які також корисні для раціону та покращують несучість.
А ще не варто забувати про світло. Влітку його не вистачає. Навесні, восени, а особливо взимку сонця мало. Але курям світло треба, щоб гарно нестися. Приблизно 14 годин на день. Тому бажано поставити в хліві лампи. Якщо вони будуть денного світла, то взагалі ідеально. Це буде найкомфортніше для птиці.