2 способи, як заготовити м’яту на зиму: не втратить свій смак та аромат, а вітамінів у зелені буде ще більше

М'ята, яка виросла на вашій грядці влітку, буде чудово смакувати навіть взимку – якщо навчитись правильно заготовляти її на холодний період року.

Напої з м’яти чудово освіжають і допомагають заспокоїтись, укріплюють імунітет і полегшують стрес. Разом із тим, заготовити м’яту на зиму самостійно доволі просто. Розповідаємо, які види рослини обрати та як краще приготувати її, аби взимку насолоджуватись м’ятним чаєм.

Як заготовити м’яту на зиму

Експерти говорять, що найкращими термінами для збору м’яти є період цвітіння рослини – з середини липня до середини серпня. В цей час концентрація ефірних олій та корисних речовин у складі рослини буде максимальною. До появи бутонів лікувальні властивості – найвищі.

Експерти розповіли, як правильно заготовляти м’яту на зиму – аби вона довго зберігала смак

Один із найпростіших способів заготовити м’яту – це висушити її. Сушити можна і разом зі стеблами, і без них. У першому випадку рослину складають в пучки та підвішують у добре провітрюваному приміщенні. На рослину не має потрапляти пряме сонячне проміння. Але в  будь-якому разі пити чай потрібно без гілочок, адже саме через них популярний напій може сильно гірчити.

Ще один варіант, як можна заготовити м’яту на зиму для чаю – це доповнити процес сушки рослини її ферментацією. Для початку потрібно трішки підморозити листя м’яти – покладіть їх на 5-7 годин у морозильну камеру в поліетиленовому пакеті.

Експерти розповіли, як правильно заготовляти м’яту на зиму – аби вона довго зберігала смак

Після цього сировину потрібно дрібно нарізати чи пропустити через м’ясорубку. Далі викладіть зелену масу тонким шаром між двома шматочками пергаментного паперу. Помістіть м’яту під прес. Через 1-3 дні, коли запах стане помітним і в ньому з’являться деревні нотки, процес ферментації повністю завершено і чай готовий до зберігання у холодильнику.

Популярне