Кожен досвідчений городник, який точно знає свою справу, без сумнівів заявить – бур’ян є найбільшим ворогом будь-кого. Для боротьби з ненависною травою вигадали чимало способів і методів, але найпоширенішим є мульчування ґрунту. Такий процес передбачає створення на землі додаткового захисного шару – покриття на поверхні ґрунту, яке здатне регулювати вологість і температуру верхніх шарів землі.
Крім того, що мульчування перешкоджає появі бур’янів, така процедура виконує і ряд інших корисних функцій. Так, наприклад, завдяки мульчуванню можете стимулювати появу корисних мікроелементів, знизити ризик появи хвороб, захистити рослини від шкідників і комах, підтримувати температуру, влітку захистити від спеки, взимку – від холоду.
Існує декілька видів мульч – органічна та неорганічна. Агротекстиль належить до другої категорії та користується особливою популярністю з ряду причин. Зокрема, городники та фермери часто надають первагу такому типу мульчі, адже агроволокно чудово пропускає вологу, повітря та не перешкоджає проникненню в ґрунт усіх корисних речовин.
Мульчування, за порадами досвідчених городників, найкраще проводити на самому початку весни. Тоді ґрунт вже встиг відтанути, але при цьому не встиг підсохнути. Коли в землі міститься багато вологи, а бур’яни не почали зростати, потрібно проводити мульчування. Експерти зазначають, що перед початком проведення мульчування потрібно обов’язково розпушити землю.
Крім того, додають досвідчені городники, поливати землю, з якою ви виконали махінацію мульчування, потрібно рясно, але не дуже часто. Вдруге ґрунт мульчують восени, коли після осінніх дощів земля насичена вологою, але ще не встигла охолонути.