Жовті плями на помідорах — справжня проблема, яка не дає спокою багатьом городникам. Навіть досвідченим. Однією з причин, яка провокує це може бути лужний ґрунт, який не зовсім підходить томатам, адже вони люблять слабокислий. Втім, навіть це можна виправити дуже просто, а от з хворобами та паразитами доведеться повозитися.
Часто листя покриваються білим нальотом, який нагадує цукрову пудру. Під ним починають з’являтися жовті плями, які перетворюються у гниле листя. Це борошниста роса. Якщо її запустити — вона швидко перекинеться на плоди, сусідні кущі та зіпсує весь урожай.
Боротися з нею можна за допомогою харчової соди. Свіжий порошок у кількості 0,05 грамів слід розвести з 10 літрами води. Якщо хвороба — запущена, то слід додати перманганату калію одну щіпку або мідного купоросу, буквально з голівку сірника. Розчином треба ретельно обприскати листя.
Ось ще один рецепт добрива з содою. На ті самі 10 літрів води слід додати 1 столову ложку компонента. Отриману підживу слід вносити 2 рази в липні — на початку та в кінці місяця та раз у серпні — на другому тижні. Вносити рідину потрібно строго під корінь. Діяти підкормка буде лише у тому випадку, коли листя трошки підв’яло або злегка пожовтіло. Це перші ознаки того, що рослина починає хворіти, а тому на ранніх стадіях її захворювання бікарбонат натрію буде доречним.
Крім цього, содовим розчином, але у меншій в половину пропорції можна влітку обприскати листя, аби шкідники не нападали на ваші томати та не псували кущі.