Баклажани не будуть гірчити: не всі господині знають про цей секрет, який позбавить синенькі від гіркоти

Під час вирощування різних овочевих культур виникають різні проблеми. У випадку з баклажанами – це надмірна гіркота, від якої не так легко позбутися, якщо не знати дієвий спосіб.

Баклажани – не дуже вибагливий продукт, який не потребує надмірного догляду під час вирощування. Однак, частенько буває так, що вже зібраний врожай починає гірчити і цей смак не один з найприємніших. Після такого здається, що врожай безповоротно зіпсовано, але існує декілька способів, як прибрати гіркоту безпосередньо під час вирощування та на вже зібраному врожаї. Редакція сайту Добрі новини зʼясувала, що потрібно робити.

Для початку, розберемо причини появи гіркоти у баклажанах. Їх може бути декілька: сортова особливість, перепади температур під час вирощування, недостатня кількість води. Що стосується першої причини, тут все дуже просто – порадьтеся з досвідченими експертами щодо вибору відповідного сорту баклажанів. Городники рекомендують обирати такі сорти, як: Бегемот, Фіолетове диво, Алмаз, Лускунчик або Пелікан. Дуже важливо не запізнюватися зі збором врожаю, тому що це також впливає на гіркоту.

Як прибрати гіркоту з баклажанів
Як прибрати гіркоту з баклажанів

Під час різкого перепаду температур або недостатнього поливу баклажани також втрачають смакові властивості. Їх краще не вирощувати у відкритому ґрунті, а робити це в тепличках та парниках. Під кущами також краще розкласти цеглу чи бутильовану воду, яка послужить своєрідним обігрівачем у холодну пору. Не забувайте про те, що земля повинна бути постійно вологою. У спекотні дні приділіть поливу трішки більше часу, ніж зазвичай і ви здивуєтеся, наскільки смачними будуть ваші баклажани.

Що стосується вже зібраних плодів, тут нам допоможе звичайний продукт, який є в кожного вдома – сіль. Баклажани потрібно нарізати кружельцями або кубиком у тій кількості, скільки вам потрібно для приготування, після цього засипати їх сіллю і залишити на 10-15 хвилин. Баклажани почнуть давати сік і тоді можна промивати їх холодною водою. Важливо зробити це ретельно, а потім просушити паперовим рушником.

Популярне

Подібні новини