Огірки тішать власників земельних ділянок першими плодами у червні, завалюють врожаєм у липні та несподівано закінчуються у серпні. Проте потенціал рослини розрахований те що, щоб цвісти і зав’язувати плоди до тих пір, поки на вулиці не похолодає. Раннє закінчення плодоношення – результат неправильної агротехніки.
Як подовжити плодоношення огірків
Що ж губить огірки завчасно? Є кілька проблем:
- старіння рослини;
- нестача харчування;
- нестача або надлишок вологи;
- хвороби та шкідники.
Хай би як дивно це не звучало, але холод не є головною причиною передчасної загибелі огірків. Якщо у серпні не випав сніг і не вдарили морози, то у відкритому ґрунті огірки можуть плодоносити до середини-кінця вересня, а в теплиці ще довше – до початку-середини жовтня.
У такому разі, як подовжити плодоношення огірків? Насамперед не давати рослині старіти. Регулярний збір огірків – це необхідна складова профілактики старіння рослини. Огірок, як і все живе, прагне до розмноження. Як тільки ви припиняєте збирати плоди, вони виростають до свого максимуму і починається визрівання насіння. Рослина вважає свою місію виконаною та припиняє цвісти.
Крім того, продовжити плодоношення культури ви можете правильно її підгодовуючи. Огірки дуже вимогливі до харчування. Це одна з небагатьох культур, під яку можна вносити свіжий гній. При підготовці грядки під огірки в ґрунт вносять велику кількість органіки, по відру перегною на квадратний метр, у лунку закладають фосфорні та калійні добрива. Однак навіть такого запасу недостатньо, щоб забезпечити тривале плодоношення.
Регулярні підживлення допомагають рослині продовжувати плодоношення всупереч наближенню осені, яке відчувається прохолодними ночами і зменшенням світлового дня.