Перші дні осені: рясна роса, прохолодні ночі, опале пожовкле листя. Літні справи майже закінчені, а чим же зайнятися зараз?
Вересневі роботи у саду
Звісно, що важливіша робота зараз у саду це – зібрати врожай яблук та груш середньо стиглих, а потім й пізньостиглих сортів, а також підготувати місце для зберігання : висушіть на сонці тару, у якій плануєте зберігати плоди, щоб вони добре просушилися, обробіть її міцним розчином марганцівки або мідним купоросом, або вапном, дотримуючись правил безпеки.
Зробіть профілактичну обробку дерев (кори та листя) біопрепаратами від хвороб та шкідників. Підживіть сад калійно-фосфорними добривами, але не вносьте азотні. Проведіть обрізання дерев та чагарників: видаліть хворе, поламане та сухе гілля, прищепіть молоді пагони.
Перевірте літні щеплення: живець повинен легко відпадати, а брунька бути зеленою та пружною. У іншому випадку вважайте, що щеплення не відбулося.
Посадіть нові саджанці у підготовлену за місяць до посадки яму. Розмножуйте ягідні кущі смородини та аґрусу. Висаджуйте розсаду полуниці. Обробіть препаратами від шкідників та хвороб виноград, з якого вже зняли врожай.
Зберіть по максимуму врожай з грядок до поки не почався сезон дощів. Просушіть коренеплоди, переробіть та відправте на зберігання овочі та зелень. Після того, як ділянка буде звільнена від врожаю необхідно її перекопати разом з комплексним добривом. Якщо ґрунт на ділянці виснажений, то потрібно посіяти сидерати: гірчицю, ріпак, овес і таке інше)
У теплі дні просушуйте сіно та солому для мульчі. Вересень хороший місяць для організації компосту. У вас ще є час, щоб отримати другий врожай кропу, шпинату, редиски. Особливу увагу зараз потрібно звернути на гарбузи: прибирайте нові зав’язі та вкривайте гарбуз, коли настануть перші заморозки.