Тепер стару мульчу ніколи не викидаю і маю колосальний врожай: доморобне добриво творить дива

Що робити з мульчею на городі, яка вже відслужила своє? Чому не варто її викидати та яка з неї може бути користь? Дізнайтеся про все у матеріалі.

Після того, як закінчується сезон, як правило, господарі змушені розв’язувати проблему зі старою мульчею: куди тепер її подіти. Хтось не заморочується та залишає її на грядках, хтось викидає. Спробуємо розібратися зараз, як правильно поступити.

Залишити на грядках

Городник розповів, чому не варто вкидати з городу стару мульчу

Здавалося б, логіка підказує, що залишивши стару мульчу на ґрунті, ви створите добриво для врожаю на наступний сезон, оскільки за зиму мульча розкладеться. Але не треба поспішати з висновками. Річ у тім, що стара мульча – прекрасне “спальне місце” для шкідників, які стовідсотково чудово перезимують в ній і вже ранньою весною почнуть живитися молодою поростю.

Як тоді поступити? Вихід є. Зберіть мульчу на плівку та пролийте її біоінсектицидом та біофунгіцидом (якщо літо було дощовим). Далі потрібно закрити мульчу плівкою на дві доби, після того можна розкласти на підзимові посіви. А от навесні це укриття треба буде зняти.

Закопати у ґрунт

Городник розповів, чому не варто вкидати з городу стару мульчу

Теж не поганий варіант перекопати разом з ґрунтом і тоді справді мульча перетвориться на добриво, земля буде пухкішою. Але знов таки, разом з мульчею у землю попадуть грибки та шкідливі елементи, які стануть не абиякою проблемою навесні. Що ж, на допомогу прийдуть суміш фунгіциду та інсектициду, якими потрібно пролити мульчу перед перекопуванням.

Покласти у компост

Мульча при такому способі стане хорошим складником для майбутнього добрива. Але з тих самих причин, про які писалося вище, зробити компостування потрібно правильно.

По-перше, компостну яму треба зробити якомога далі, на краю городу.

По-друге, мульчу разом з іншими рослинами, які ви будете відправляти до компосту, необхідно викладати шарами, чергуючи з негашеним вапном та землею.

По-третє, такий компост як добриво ви зможете використовувати через 3 роки.

Популярне

Подібні новини