Для того, щоб не згаяти дорогоцінні теплі вересневі дні, спробуємо розібратися, що потрібно саме зараз робити з виноградом: як за ним доглядати у цьому місяці та що треба зробити для його успішної зимівлі.
Полив
При виборі режиму поливу потрібно враховувати 2 аспекти: ваш врожай винограду вже зібраний чи він ще дозріває.
Якщо виноград ще на стадії дозрівання, то поливати виноград важливо, але не надмірно, тому що ягоди полопаються при надмірному поливанні і їхнє подальше зберігання стане проблематичним. А от якщо врожай вже зібрано, то вологість ґрунту необхідно постійно підтримувати. Після поливу не забувайте підпушувати землю під лозами.
Підживлення
Підживлення винограду можна проводити після того, як ви вже зберете врожай. Пам’ятайте, що не потрібно надмірно вносити добрива зараз. Достатньо внести компост або гній. Але один раз на 3-4 роки у вересні вносять на глибину 20-25 см суперфосфат та калійну сіль, борну кислоту, марганець, молібденовий амоній, сірчанокислий цинк згідно з інструкцією до цих препаратів.
Обрізання
Обрізання проводять у вересні до кінця першої декади. Пасинки обрізають залишивши 2 листочки у пагонів висотою 60 см, а у тих що досягли 30 см видаляють до 15% довжини. Ранки обробляють: 5% біхроматом амонію, 3% перекисом водню, 5% перманганатом калію та садовим варом.
Боротьба зі шкідниками
Не полінуйтеся обробити виноградні лози від хворобливих елементів та шкідників. Робиться це обприскуванням розчину: у 10 л води розчиніть 5 столових ложок харчової соди та 10 столових ложок повареної солі.
Укриття винограду на зиму
Кущі винограду укривають ялиновими гілками, дошками, толем, брезентом, плівкою, заздалегідь прикопавши пагони в ґрунт.