Сьогоднішні поради стосуватимуться трьох культур: буряка, моркви та картоплі.
Буряк
Важливим моментом є той, що зібрати плоди потрібно до настання морозів, тому варто слідкувати за прогнозом. Але пам’ятайте, що не варто поспішати зі збиранням пізньостиглих сортів, оскільки в такому разі в них не тільки не накопичаться повною мірою корисні речовини та вітаміни, а й термін зберігання таких плодів буде коротким. А от якщо затягнути зі збором, то буряк стане волокнистим й також не придатним до тривалого зберігання. Тому прибирати коренеплоди потрібно тоді, коли:
- Коренеплоди досягнуть ваги та розміру, що характерні для їхнього сорту;
- Листя пожовтіє та стане тонким у своїй основі.
Оберіть для збору сонячний сухий день. При збиранні поводьтесь з плодами обережно, не травмуючи їх. Бадилля обріжте так, щоб залишилось від них 1-1,5 см. Далі потрібно добре просушити їх та відсортувати. На тривале зберігання закладайте плоди середнього розміру без пошкоджень. Зберігати найкраще у льосі, де температура тримається 0-2 градуси у ящиках на піддоні або поверх картоплі. Можна також пересипати їх піском.
Картопля
Перед тим, як закладати картоплю на постійне зберігання, радимо вам організувати врожаю “карантин” для того, щоб проявилися заражені плоди, а на здорових загоїлися дрібні рани.
Розсипте картоплю під навісом. Ті коренеплоди, що плануєте вживати у їжу, накрийте чорним спанбондом або ганчір’ям. Посадковий матеріал не накривайте. При температурі 15 градусів дайте лежати картоплі 20 днів, а при нижчій -30 днів.
Морква
При збиранні моркви користуйтеся вилами, щоб заподіяти шкоди. Бадилля обріжте “по плічка”. Перед закладанням у льох варто моркву дуже добре просушити.