Пропонуємо сьогодні розібратися у деяких сортах цієї цілющої рослини.
Перцева м’ята
Перцева м’ята серед інших посідає перше місце за використанням у фармакології. Це вид м’яти має величезну кількість підвидів, але, як не дивно, природі цей вид не росте. Плантацію цього виду м’яти потрібно оновлювати один раз на 3-4 роки.
М’ята кучерява
М’ята кучерява має цінні корисні ефірні олії, але в неї майже немає ментолу. Її також використовують у фармакології та вживають у кулінарії.
М’ята шоколадна
М’ята шоколадна вирощується більш з декоративною метою, тому що її листя мають фіолетове забарвлення. А у кулінарії її використовують як ароматизатор страв, бо в неї шоколадний присмак.
Котяча м’ята
Котячу м’яту ще називають котовником, тому що її лимонний аромат приваблює кішок. Крім того, цей вид м’яти є хорошим медоносом. Котовник зберігає свій аромат навіть після висушування.
Меліса
Меліса, або лимонна м’ята також дуже хороший медонос та часто використовується у чайних зборах. Цінується за те, що успішно росте в кімнатних умовах.
Ментолова м’ята
Ментолова м’ята це – різновид перцевої м’яти. В неї різкий та стійкий аромат. Цінується за те, що на городі відлякує всіляких шкідників.
Омбало, або блошина м’ята
Омбало, або блошина м’ята також відлякує своєю ефірною олією комах та бліх. У кулінарії її застосовують не часто, але вона входить до складу приправи хмелі-сунелі.
Інші види м’яти
Про властивості інших видів м’яти не складно зрозуміти з їх назви: апельсинова, ананасна, та сунична. Використовують такі види для декорування ділянок, а також як складники чайних зборів, лимонадів, коктейлів.