Чому ж осіннє обрізання кущів краще за весняне? Річ у тім, що ягідний чагарник навесні прокидаються майже одразу, як сходить сніг. Тому, якщо до того ви не встигнете зробити обрізку, то з настанням сокоруху це робити вже не слід. До того ж навесні після танення снігу навколо куща забагато багнюки, тому обрізати кущі, м’яко кажучи, не комфортно.
Існує кілька правил обрізання кущів, якими потрібно користуватися.
По-перше – це правильно обрати час для цього. Якщо обрізку провести зарано, то рослина може викинути нові пагони, які не встигнуть зміцніти й зимою повимерзають. Тому у кожному регіоні потрібно орієнтуватися на свої погодні умови та прогнози погоди.
По-друге, важливо мати якісні інструменти для обрізання, тому що зріз у пагонів повинен бути рівним та без шорсткості. До того ж інструменти мають бути чистими й добре заточеними.
Загальними правилами для всіх кущів є наступне: всі довгі пагони обрізають так, щоб вони були однієї довжини з більшістю, поламані пагони обрізають до першої здорової бруньки, слабкі та хворі видаляють повністю.
Тепер поговоримо про особливості омолоджування деяких чагарників.
Оскільки пагони малини родять на 2 рік свого існування, то саме осінню потрібно видалити пагони, на яких у цьому сезоні були плоди. Обрізання роблять під саму поверхню ґрунту.
Червону смородину рекомендується обрізати щороку, але не чіпайте верхівки однолітніх пагонів, бо саме на них з’являться бруньки, що дадуть врожай.
В аґрусу залишають гілки різного віку, окрім тих, яким вже є 6 років. Також варто вкорочувати верхівки гілок окрім пагонів першого року.