Дотримуючись наведених рекомендацій, ви зможете успішно виростити озиму моркву на дачі, яка порадує вас свіжими коренеплодами вже в травні.
Після того, як ви визначитеся з сортом озимої моркви, необхідно вибрати на городі місце для посадки овоча та приділити увагу підготовці ґрунту. До речі, фахівці вважають, що найкращий час для посадки в листопаді – з 13 по 25 число.
Після яких культур посадити моркву
Озиму моркву часто вирощують після таких культур:
- Зелень (кріп, петрушка, селера) – ці культури допомагають зміцнити ґрунт і зробити його придатним для вирощування моркви.
- Горох і квасоля – вони збагатять ґрунт азотом.
- Також підійдуть грядки, де росли капуста і броколі.
Виберіть правильне місце розташування
Озима морква любить світло, тому виберіть місце, що отримує максимальну кількість сонячного світла. Переконайтеся, що грядка має хороший дренаж, щоб уникнути застою води.
Підготуйте ґрунт
- Очистіть ґрунт від залишків попередніх культур і бур’янів.
- Внесіть компост або перегній, щоб поліпшити родючість ґрунту.
- Вирівняйте поверхню грядки та обробіть її вилами, щоб створити м’який і пухкий ґрунт.
Посадка озимої моркви повинна виконуватися з урахуванням таких правил:
- Створіть грядки шириною близько 20 см і глибиною 1-2 см.
- Відстань між рядами має бути приблизно 30 см.
Спосіб вирощування
Вам знадобляться: вода (1.5 літра) і картопляний крохмаль (1.5 столової ложки з невеликою гіркою).
- Спочатку розведіть у невеликій кількості води крохмаль, добре перемішайте, щоб не було грудочок. Решту води доведіть до кипіння і влийте в неї розведений крохмаль.
- Перемішуйте і тримайте на вогні доти, доки не вийде рідкуватий клейстер, після дайте суміші, що вийшла, повністю охолонути.
- В остиглу суміш помістіть насіння моркви, перемішайте і перелийте в пластикову пляшку.
- Коли насіння потрапляє в клейстер, то воно не злипається між собою, як це відбувається під час занурення його у воду перед посадкою.
- Далі вам залишиться лише рівномірно полити цією сумішшю з насінням відведені під моркву грядки та присипати їх ґрунтом.
Зимовий захист
Щоб озима морква вижила взимку, укриття може знадобитися в холодних регіонах. Покрийте грядку мульчею або соломою, щоб зменшити вплив низьких температур.