Чи можна зберегти часник свіжим, як із грядки, протягом усієї зими? Так, можна. Мінімум – до літа, максимум – до наступного врожаю. Усі господині зберігають часник по-різному. Хтось у банку із сіллю складає, а хтось – у борошно. Розповідаємо, як правильно зберігати цю культуру весь холодний і навіть теплий період, щоби насолоджуватися його свіжим смаком.
Як правильно зберігати часник у квартирі
Добре перезимує лише той урожай, який прибрали у потрібний час. Купуючи головки в супермаркеті або на ринку, можете сподіватись, що аграрії знали свою справу. Розрізняють 2 види часнику: озимий та ярий. Їх садять і збирають у різний час, і термін зберігання також різняться.

Озимий часник має великі головки та мало зубчиків. Заготовляти його на зиму немає сенсу, він досить швидко стає непридатним. Термін зберігання такого часнику — 3–4 місяці за температури не вище 2 °С. Озиму культуру краще відразу використовувати у кулінарії, поки вона ще свіжа.
Перед заготівлею ярого часнику потрібно виконати пару нехитрих дій:
- Просушіть урожай у приміщенні з гарною вентиляцією або прямо на грядці під сонцем;
- Акуратно очистьте зайве лушпиння, щоб не зачепити захисні оболонки;
- Відсортуйте та уважно огляньте кожен зубчик. Викиньте пошкоджений часник з ознаками гниття. Ідеальний кандидат на заготівлю має бути без вм’ятин і плям, мати рівні міцні зубчики з сухою, ламкою оболонкою. Підріжте корінці та перекладіть головки на 5-7 днів у прохолодне місце;
- З магазинним продуктом ще простіше: достатньо підрізати брудні лусочки, якщо вони є, і трохи підсушити.

Добре помийте, простерилізуйте і висушіть скляну банку. Помістіть всередину цілі головки часнику або спершу розберіть їх на часточки. Знімати шкірку не можна. Банку закрийте кришкою. Зберігати тару потрібно у темному та прохолодному місці.