Обробіть цим дерева у листопаді і лишайники зникнуть: ефективний захист садових рослин від грибка

Наявність лишайнику на деревах, особливо "вікових",- явище поширене. Але не варто пускати його на самоплив. Краще взяти на замітку наведені в цій статті рекомендації, та привести свій сад до ладу.

Листопад – найкращий час для боротьби з лишайником, до якого схильні тією чи іншою мірою всі види фруктових дерев.

Існує кілька засобів для виконання цього завдання: як магазинні, так й ті, що можна зробити власноруч.

Один з ефективних методів – це застосування спеціальних антилишайників або біофунгіцидів. Вони доступні у вигляді рідких або порошкових засобів і можуть бути розпорошені на кору дерев. Це дає змогу знищити лишайники та запобігти їхньому подальшому розвитку.

Залізний купорос

Залізний купорос
Залізний купорос

Ще один “магазинний” засіб – залізний купорос (сульфат міді) – хімічна речовина, яку можна використовувати для боротьби з лишайниками на деревах. Для підготовки розчину залізного купоросу зазвичай використовують наступну інструкцію:

  1. Підготуйте розчин. Розчиніть залізний купорос у воді відповідно до інструкцій на упаковці продукту або до рекомендацій фахівця. Зазвичай, для боротьби з лишайниками, використовують концентрацію від 2% до 5%.
  2. Нанесіть розчин на дерево. За допомогою розпилювача або пензля нанесіть розчин на уражені ділянки дерева. При цьому переконайтеся, що розчин розподіляється рівномірно по всій поверхні.
  3. Уникайте контакту з іншими рослинами. Обробка залізним купоросом може бути шкідливою для інших рослин, тому уникайте потрапляння розчину на сусідні рослини.
  4. Повторіть процедуру за необхідності. Залежно від ступеня ураження, може знадобитися повторна обробка через кілька тижнів.
  5. Далі щіткою видаліть лишайник з поверхні дерев.

Народні засоби

Є кілька народних засобів, які можуть допомогти в боротьбі з лишайниками на деревах. Наприклад, суміш соди та води може надати антисептичну дію.

Покрокова інструкція:

1. Підготуйте розчин.

У великій ємності змішайте по 1 столовій ложці соди з кожним літром води. Добре перемішайте, щоб сода повністю розчинилася у воді.

2. Наповніть розпилювач.

Перелийте підготовлений розчин у пульверизатор (розпилювач), щоб зручно розпорошувати його на дерево.

3. Виберіть день для обробки.

Виберіть сухий день без вітру, щоб обробити дерево. Це допоможе розчину краще вбратися і залишитися на поверхні.

4. Нанесіть розчин на дерево.

Рівномірно розпиліть розчин по всій поверхні дерева, особливо на ділянках, де присутні лишайники. Уникайте потрапляння розчину на навколишні рослини та ґрунт навколо дерева.

5. Повторіть обробку за необхідності.

За необхідності повторіть процедуру через кілька тижнів, щоб забезпечити повне усунення лишайників.

6. Видаліть лишайник

Щіткою видаліть лишайник з поверхні дерев.

7. Обережно промийте інструменти.

Після використання обов’язково ретельно промийте пульверизатор та інші інструменти, щоб уникнути застою залишків розчину.

 

14 днів з Анітою Луценко:  Меню+Спорт

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини