У популярної домашньої квітки є декілька назв – декабрист, шлюмбергер. Втім, найчастіше власники такої красивої зимової рослини називають її різдвяником. Річ у тім, що квітка починає цвісти у період з листопада по грудень, а продовжує викидати квіти до лютого. Цвітіння рослини припадає на новорічні свята, а тому у багатьох різдвяник асоціюється саме з Новим роком й, очевидно, Різдвом Христовим.
Чим удобрити різдвяник
Одна з найпопулярніших домашніх квіток привертає увагу всіх перехожих, коли стоїть на підвіконні. Красиве зимове цвітіння, невибагливість у догляді та простота вирощування підкупають квітникарів і змушують придбати у спеціалізованому магазині таку рослину. Для того, аби насолодитись цвітінням різдвяника, важливо подбати про його удобрення не лише восени, але й навесні.
Не потрібно довго пояснювати, адже наступний факт відомий кожному садівнику, хто хоча б раз займався вирощуванням будь-яких квітів. Чим сильніша рослина, тим краще та активніше вона буде цвісти. Різдвяник потрібно постійно удобрювати, але зупинити процеси підгодівлі варто за декілька тижнів до появи перших бутонів. Так, у листопаді квітку підгодовують востаннє за рік.
Наприкінці листопада та на початку грудня у квітки закінчується період спокою, а тому вона починає формувати бутони. Саме у цей момент рослині потрібен фосфор і калій, які впливають на якість квітки. Такі елементи допомагають різдвянику утворити потрібну кількість здорових квіток. Існує чимало способів приготувати добриво у домашніх умовах, тому витрачати кошти на купівлю підкормки у спеціалізованих магазинах необов’язково.
Так, наприклад, ви можете “пригостити” свою квітку настоєм зі свіжих яблук. Таке добриво ідеально підходить для різдвяника, не викликає появу захворювань та не шкодить рослині. Для приготування підкормки потрібно нарізати декілька яблук середнього розміру тонкими скибочками та залити 500 мл води. Залиште суміш настоюватись на декілька діб, а потім – процідіть і використовуйте яблуневу воду для поливання квітки.