Потребує вашої уваги: як і коли правильно обрізати виноград восени для підготовки до холодних місяців

Для того, аби ваш виноград потішив вас щедрим врожаєм, потрібно обов'язково приділити йому увагу восени. Найкращий метод підрізання рослини та головні секрети

Обрізка винограду – обов’язковий осінній етап догляду за рослиною. Після повного опадання листя відбувається припинення руху соку по гілках. Ось у цей момент і потрібно виконувати підрізання зайвих пагонів. Основна мета цієї процедури полягає у тому, щоб правильно сформувати кущ і видалити старі лози. Розповідаємо про головні секрети, які допомагають обрізати виноград без зайвого клопоту.

Правила осінньої обрізки винограду

Правильна та вчасно виконана процедура підрізання винограду є запорукою майбутнього щедрого врожаю. Одразу слід зазначити, що цю процедуру виконують з найперших років життя винограду. Існує декілька способів формування куща, втім для кожного з них основний алгоритм підрізання однаковий.

Як правильно обрізати виноград пізньої осені
Як правильно обрізати виноград пізньої осені

Хоча обрізка винограду проводиться протягом усього року, саме восени відбувається формотворча процедура. Крім того, зазначають експерти, проводити основне підрізання потрібно саме восени, адже у цей момент припиняється рух соку у гілках. Найголовніше для будь-якого садівника – за допомогою підрізання не дозволити кущу наростити зайві лози.

За порадами бувалих садівників, за декілька тижнів до настання морозів потрібно встигнути зібрати врожай. Після цього рослина почне накопичувати сили, які знадобляться їй для майбутньої процедури. Далі виноград почне скидати листя – після повного опаду та настання перших приморозків ви можете братись до обрізання.

Правильний алгоритм обрізання винограду восени
Правильний алгоритм обрізання винограду восени

Існує перевірена часом схема, як потрібно обрізати виноград. З обох боків куща вбийте довгі кілочки. Між ними натягніть дві мотузки на висоті 50 і 80 сантиметрів кожна. Коли ви повністю зібрали врожай, через декілька тижнів обріжте наймолодші лози основного рукава на рівні першого, нижчого дроту. Крім того, видаліть ті гілки, на яких не було грона.

Гілки, які виросли вище рівня другого дроту, потрібно зменшити на десяту частину від усього пагону та разом із цим видалити всі гілки з обох боків. Загалом, за рекомендаціями експертів, потрібно обрізати 15% зеленої маси винограду. Бічні гілки доцільно зробити коротшими.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини