Ці квіти не дуже вибагливі стосовно догляду, але певні правила їх вирощування потрібно знати та виконувати.
Фіалки будуть пишно цвісти, якщо освітлення отримають впродовж 12-14 годин. Розмістіть горщики на східних та західних підвіконнях або на південних з можливістю притіняти їх. Температура навколишнього середовища повинна становити від +20 до +24° C, а вологість приблизно 50-60%.
Рослини полюбляють слабо кислий, легкий та пухкий ґрунт. Для досягнення цього у землю потрібно покласти щось з цього переліку: перліт, вермикуліт, товчене вугілля.
Такий ґрунт викладають у горщики діаметром 5-6 см для молодих та маленьких кущиків та 10-12 см – для дорослих. Але на дно перед земляною сумішшю викладають дренаж: керамзит, мох-сфагнум, шматочки пінопласту, вугілля.
Для поливу зазвичай використовують відстояну або відфільтровану воду. Її бажано наливати у піддон, тому що при поливі зверху є ризик потрапляння крапель води на листя, а вони від того псуються.
Воду з піддона прибирають через 40 хвилин. За цей час рослина забере стільки, скільки їй потрібно. Полив здійснюють 2 рази на тиждень, якщо умови не відрізняються від тих, про які говорилося вище.
Особливого підживлення фіалки не потребують. А от пересаджувати дорослі квіти потрібно у новий субстрат 1 раз на 9-12 місяців.
Втім, якщо квітка занадто виснажена, то підгодувати її все ж таки треба. Для цього краще придбати комплексне добриво саме для фіалок та користуватися ним згідно з інструкцією. Зазвичай таке підживлення роблять 1 раз у 3-4 тижні.