Втім, якщо бажання сильніші за побоювання, то користуючись порадами, ви зможете успішно вирощувати троянду.
Як тільки ви принесли горщик з квіткою, огляньте її уважно і, якщо побачите травмовані або зламані листя або гілочки, то зріжте їх.
Далі вам потрібно пару тижнів потримати рослину окрему від інших, що є у вас в приміщенні, для того, щоб упевнитися, що квітка, по-перше, не заражена шкідниками, а, по-друге, дати їй адаптуватися в нових умовах.
Але все одно від шкідників з метою профілактики її краще обробити.
Коли цей період нормально пройде, а троянда не має багато бутонів, її можна пересадити в інший горщик, який повинен мати гарний дренаж та бути наповненим поживним ґрунтом з нейтральною кислотністю. Його краще придбати у спеціалізованому магазині.
Горщик за розміром обирайте трохи більший за старий, щоб коренева система розвивалася активніше.
Найкращим місцем розташування трояндового куща стане підвіконня на південно-східній стороні, оскільки культура потребує багато природного освітлення і тепла. Оптимальною температурою для неї вважається від +14° до +25°, а у жовтні-лютому, коли вона переходить у період спокою, від +5° до +8°.
Троянда примхлива до поливу. Вона любить зволожену землю, але зайва вода не повинна застоюватися.
У подальшому догляді потрібно особливу увагу звернути на її обрізання, як профілактичне, так і формувальне. Завдяки цим мірам здійснюється омолодження та сприяння кращому цвітінню.
Найбільший клопіт квіткарям при догляді за трояндою додають шкідники: трипс та попелиця. Але на допомогу у боротьбі з ними вам завжди прийдуть інсектицидні препарати.