Золоті правила вирощування розсади баклажанів
Баклажани особливо в розсадному періоді – це дуже ніжні створіння, які потребують особливого догляду. Виростити якісну розсаду, не наробивши помилок, досить складне завдання, особливо для новачків.
Дата посіву
Нормальним віком для розсади баклажанів вважають 60-65 днів для висадки у відкритий ґрунт і трохи більше 65-75 днів для висадки в теплицю. Зрозуміло, що у різних регіонах терміни висадки розсади в теплицю та у відритий ґрунт різняться. Десь розсаду висаджують уже у квітні, а десь на початку червня. Для розсади баклажанів на постійне місце дуже важливо, щоб ґрунт добре прогрівся. Висаджування розсади в холодний ґрунт дає сильний стрес, і рослини зупиняються в зростанні на кілька тижнів. Дачники зі стажем вигадали таку смішну прикмету: баклажан і перець — він чоловічого роду, тож сіяти їх треба на чоловіче свят, 23 лютого, а помідора — вона моя, жіночого роду, тож сіяти помідори треба в жіночий день — 8 березня. І хоч граматично це неправильно, з городньої точки зору так і є.
Баклажани потрібно загартовувати
Але не низькими температурами. Ми не зможемо південну по суті рослину привчити до холоду. Звичайно, деяке зниження температури це непогано – але рослини повинні жити за оптимальних температур. Тільки так вони зможуть якісно цвісти, зав’язати плоди. А загартовувати потрібно світлом. Баклажан має велику ніжку. І лист у нього ніжний, соковитий, м’який: сонце він любить, але світло потрібне м’яке. Недарма для молодої розсади на південних вікнах потрібне розсіяне світло в сонячні дні. І в години активного сонця на грядках, баклажани часто листя опускають, в’януть. Що робити? Поступово привчати до сонця – щоб не було стресу.
Баклажани потрібно підгодувати
Баклажани – великі любителі калію та магнію. Для міцних стовбурів, які не гнуться, не нахиляються, які несуть важкі за мірками плоди, для щільного листя. І для самих плодів. А підгодувати потрібно фосфором і калієм: ці два елементи і вкоренитися баклажану допоможуть, і для подальшого зростання плодоношення незамінні. А ще – калій звуть елементом стійкості до стресів. Він підвищує посухостійкість, жаростійкість, холодостійкість. Перед пересадкою азотні підживлення вносити не варто. Рослини і так можуть витягнутися, перерости на момент пересадки, а азот лише посилить ситуацію. Можна внести монофосфат калію (калій + фосфор), сульфат калію, калімагнезію, суперфосфат. У цілому, якщо до цього не вносився азот, можна будь-яке комплексне добриво внести, де частина азоту – мінімальна.
Притінення та мульчування
Після посадки баклажани краще притінити – захистити від сонця. У теплиці набагато простіше – можна накинути сітку-тінь або навіть густу огіркову сітку. Або просто будь-яку тканину. А мульчувати прикореневу зону потрібно соломою. Це рятує коріння від перегріву, зберігає легким ґрунт, як пух. І вологість ґрунту зберігає – все, що баклажану потрібно.