Обробка полуниці навесні для шикарного врожаю. П’ять найпростіших кроків. На замітку! Не поспішайте рано проводити обробку, як тільки зійде сніг, зачекайте кілька днів, коли настане стабільно тепла погода і не буде ризику поворотних заморозків.
Етапи обробки:
1. Якщо ви вирощуєте полуницю під мульчею, причому будь-якого виду, навесні треба на якийсь час її зрушити для того, щоб ґрунт швидше прогрівся.
2. Обробку починаємо з обрізки старого листя, що залишилося з минулого року, а також обрізаємо листя з видимими ознаками пошкодження комахами або хворобами. На замітку! Листя акуратно обрізаємо ножицями, не обриваємо! Також ніколи не обривайте старі вуса, інакше ви пошкодите коріння полуниці. Якщо у вашому регіоні навесні холодно або є загроза заморозків, не треба дуже сильно обрізати посадки полуниці, щоб не оголити кореневу шийку та точку зростання. Прихоплені морозом кущі можуть загинути.
3. Не пропустіть важливий етап розпушування для покращення повітрообміну. Розпушуйте неглибоко навколо куща, куточком мотики, щоб не пошкодити коріння, але акуратно розбиваючи землю, що злежалася після зими.
4.Обов’язково внесіть будь-яке органо-мінеральне добриво для полуниці, їх зараз дуже багато, наприклад, Фаско “Полуниця”, OrganicMIX для полуниці, Акварин суничний, Fertika для полуниці та суниці.
5. Проведіть профілактичну обробку від шкідників через обприскування, це можна зробити натуральним препаратом на основі вазелінової олії. Якщо в минулому сезоні у вас були втрати врожаю через довгоносика або кліща, тоді використовуйте більш радикальні засоби: Фітоверм, Іскра-Біо (Акарін), Немабакт, Актара. Це дуже нескладні, але обов’язкові правила обробки полуниці навесні, які допоможуть вам отримати шикарний урожай!