Як обробляти яблуні від хвороб та шкідників після зимової сплячки: щоб був врожай – не ігноруйте ці правила

Після зимової сплячки необхідно обробити плодові дерева від хвороб і шкідників. Насамперед для успішної процедури потрібно розібратися які шкідники та захворювання найчастіше вражають яблуні.

Найпоширенішими шкідниками яблунь є яблучний квіткоїд, яблунева плодожерка, яблуневий пильщик, зелена яблунева попелиця, сірий пачковий довгоносик, казарка, щитівка, кліщі, мідяниця.

Існує кілька основних груп препаратів. Це фунгіциди, які, як правило, використовуються для лікування та захисту від грибкових захворювань.

Інсектициди застосовуються для боротьби з комахами та шкідниками.

Разом ці речовини використовують для комплексного захисту від хвороб і шкідників.

За своїм походженням всі препарати діляться на хімічні та біологічні. Багато садівників бояться застосовувати хімічні засоби, але важливо знати, що якщо дотримуватися інструкцій, то ніякої шкоди вони не принесуть.

Після певного часу всі пестициди розпадаються. Хімікати є найбільш ефективними і діють у найкоротші терміни.

Застосовувати їх можна, як для профілактики, так і для лікування.

В різний час активізуються різні хвороби і шкідники, тому для кожної фази розвитку краще вибирати найбільш ефективні засоби.

Як обробляти яблуні від хвороб
Як обробляти яблуні від хвороб

Пропонуємо вашій увазі ефективну поетапну схему обробки яблуні для кожної стадії розвитку плодового дерева.

Перше обприскування проводять ранньою весною ще до набухання бруньок. При цьому сніг вже повинен повністю розтанути. Загроза повторних заморозків та зайва висока вологість завадять максимальній ефективності обробки.

Перший етап найчастіше називають ранньо-весняним обприскуванням, що робить акцент на знищення шкідників, які могли залишитися в корі і приствольному колі плодового дерева.

В цей період найбільш корисними будуть мідний купорос або бакова суміш. Коктейль з мідного купоросу і сечовини також добре себе показують.

Другу обробку проводять за зеленим конусом – це коли бруньки вже набрякли і лопнули, але листків ще немає.

Це дуже короткий період, тому дуже важливо встигнути обприскати яблуні. Основна боротьба на даній стадії розвитку ведеться з яблучним квіткоїдом і паршею. Оброляти слід фунгіцидом та інсектицидом.

Наступне обприскування слід провести після цвітіння яблуні.

Популярне

Подібні новини