На кожній ділянці завжди вистачає рослинного сміття, який легко можна спалити, отримавши дорогоцінне добриво. Для приготування золи ідеально підходять обрізані гілки, трава з насіннями, старі пеньки. Хоча багато городників точно знають, як приготувати ідеальне добриво на основі золи, не кожному відомо, що використовувати цей скарб можна не на всіх рослинах та овочевих культурах. Розповідаємо, для яких рослин зола протипоказана.
Зола для городу – поради
Найперший весняний овоч, редиска, прикрашає наші столи та доповнює салати вже у квітні. Сповнені вітамінами, смачні та соковиті плоди полюбляє так багато людей. Втім, удобрювати його золою протипоказано. Ця овочева культура полюбляє достатньо кислий ґрунт. Оскільки зола має властивість нейтралізувати ділянку, редиска може легко зав’янути, якщо ви вирішите підгодувати її таким добривом.

Щавель – трав’яниста рослина, яку залюбки вирощують городники, адже вона непримхлива та абсолютно проста у догляді. Втім, навіть із такою простою у вирощуванні рослиною ви можете “промахнутись”, якщо вирішите підгодувати її золою. Надмірна кількість такого популярного добрива впливає на щавель виключно негативно, змушує його в’янути та псуватись.

Ще одна популярна культура – ягідна. Лохину вирощують любителі незвичайних ягід, овочів і фруктів. Втім, лише досвідчені знають про те, що основна умова вирощування лохини полягає в тому, аби ґрунт під нею завжди залишався кислим. Повторюючись, оскільки зола має властивість нейтралізувати землю, не варто використовувати її саме для лохини.