Здавалося б, не може бути нічого простішого на городі, ніж виростити салатну зелень. Втім, результат часом може бути зовсім не тим, на який ви чекали. Рослини виростають слабкими, хирлявими та блідими. Розповідаємо про поширені помилки, що призводять до цього.
Помилки у вирощуванні зелені
Перша помилка – використовувати старе насіння. І для кропу, і для петрушки терміни зберігання посівного матеріалу становлять 3 роки. Після цього вони гірше сходять та дають набагато гірший врожай. Якщо ви знаходите занадто старе насіння, краще не висівати його, аби не витратити час і корисну площу на городі.

Крім того, важливо, аби насіння на ділянці висівали рівномірно. У разі, якщо посівного матеріалу на одній частині грядки набагато більше, ніж на іншій, то й сходи будуть неоднорідними. Це сильно заважає рослині розвиватись.
Експерти не радять допускати занадто глибоке загортання насіння кропу чи петрушки. Найкращим варіантом буде присипати посівний матеріал шаром ґрунту, який буде складати до 2 сантиметрів максимум.

Якщо на вашій ділянці щільний ґрунт, який до того ж погано структурований та без удобрення, не потрібно дивуватись поганому врожаю. Особливо це стане помітно, якщо ви захочете загустити посіви. Зелень почне жовтіти та не виросте соковитою.
Зелень завжди розвивається погано та повільно, якщо їй не вистачає азотного харчування. Втім, зелені культури належать до тих, які активно накопичують у собі нітрати. Саме тому вносити добриво з азотом потрібно помірно та віддавати перевагу органічним підкормкам.