Такий метод “колгоспним” називають тільки умовно. Втім, він перевірений роками – не одне покоління городників, починаючи з радянських, користувались таким способом вирощування томатів на своїй ділянці. А результат у всіх виходив незмінним – вдвічі більший врожай помідорів з тієї ж грядки.
Як садити помідори
Для початку варто виростити розсаду. Роблять це звичним способом. Для посіву беруть насіння будь-яких сортів чи гібридів – і з великими, і з маленькими плодами. Під час посадку в кожну лунку потрібно посадити одразу по дві рослини, які ретельно підбирають за розмірами та ступенем розвитку.
Вони мають бути однаковими, адже в іншому разі одна рослина буде буквально душити й пригнічувати розвиток іншої.
Далі починається все набагато цікавіше – формування куща помідора. Томати, висаджені в такий спосіб, потрібно вести по 4 стебла на кожному корені. Тобто, робити так, як детермінантні сорти. На кожну лунку у вас виходитиме по 8 стебел на двох кореневих системах, що дозволить рослині краще вбирати з ґрунту корисні речовини.
Коли на стеблі з’являється 4 справжні кисті, потрібно провести вершкування. Тоді над останньою кистю залишається по 3 листки та проводиться обрізання самої верхівки. Такий спосіб формування куща допоможе з 1 лунки отримати вдвічі більше врожаю.
Такий спосіб не підходить хіба що для детермінантних сортів помідорів. Річ у тім, що вони й так формують по 4 стебла. Якщо в лунці залишити більше стебел, то ви можете зіткнутись із грибковою інфекцією.