Вже на початку літа кожному хочеться поласувати смачними та соковитими ягодами полуниці. Втім, не кожному городнику вдається отримати дійсно щедрий врожай культури з особистої грядки. Чому так стається, читайте у новій статті від “Добрих новин”.
Як виростити солодку полуницю
Для того, аби посадити суницю, потрібно обирати сонячне місце. Посадку проводять або з самого ранку, або вже пізно ввечері. Найкраще сіяти культуру в похмуру погоду, аби не залишити опіків на ніжному й молодому листі. У перший тиждень після висадки полуницю потрібно поливати до 3 разів на тиждень, аби ґрунт завжди був вологим і пухким.
Поширена помилка новачків – поливати полуницю у спекотний день прямо зі шланга, з якого йде крижана вода. Це змушує рослину відчувати стрес, через який вона не дає належного врожаю. Крім того, полуницю потрібно обов’язково мульчувати, а використовувати для цього можна солому, хвою або суміш пухкого торфу з перепрілим компостом.
Садова полуниця погано росте, якщо тримати її на одному й тому самому місці протягом трьох років і більше. Висаджувати її краще на окрему грядку. Тоді у вас утвориться нова грядка для молодих саджанців. Вони набагато краще даватимуть врожай. Важливо також вчасно видаляти вуса на полуниці.
Не менш важливим етапом догляду за полуницею є її захист від вимерзання. У серпні та вересні потрібно внести фосфорно-калійне добриво та пролити грядки з культурою. Після цього накрийте полуницю білим спанбондом. Таки ви зможете врятувати рослину від зимового перемерзання.