Опис астильби
Це шикарна багаторічна рослина, розлогий кущ якої досягає у висоту до 2 м. Більш компактні сорти застосовують для формування бордюру або живоплоту. Нам астільба сподобалася своїм шикарним тривалим цвітінням протягом усього літа. Однак є сорти, які цвітуть лише 30 днів. Суцвіття астільби хуртові, блідо-рожевого відтінку. Також зустрічаються ромбоподібні, пірамідальні та пониклі. Кольорова палітра представлена лише 4 відтінками:
- білим;
- рожевим;
- бузковим;
- малиновим.
Астільбу розмножують одним із перерахованих способів:
- насінням;
- розподілом кореня;
- пророслими нирками.
Сівба – на початку березня. Проростають через 3 тижні. Потім потрібний догляд за посадкою протягом року. І лише потім рослини досить зміцніли для пересадки у відкритий ґрунт. Найпоширеніший, доступніший і найшвидший варіант розмноження астільби, який ми рекомендуємо, розподілом кореневища. Кущ викопуємо і розділяємо корінь таким чином, щоб кожен був у довжину не менше 7 см і на кожному відростку були присутні по 2-3 бруньки.
Потім одразу садимо рослини на новому місці. Вдавшись до такого методу на початку весни, можна насолоджуватись пишним цвітінням вже восени. Деякі досвідчені садівники розмножують багаторічник ниркою. Для цього навесні у рослини обрізають одну бруньку з коренем і садять у попередньо підготовлений субстрат, розміщуючи горщик у теплиці. У таких умовах астільба укорінюється цілий рік і наступної весни її висаджують у відкритий ґрунт.
Коли краще садити астільбу?
Найкращий час для посадки красуні – весна. У цей час ґрунт містить достатню кількість вологи, що сприяє швидкому вкоріненню. Найбільш пишне, яскраве та тривале цвітіння відбувається, якщо посадити астільбу на вологому ґрунті. Розміщувати ж рослину під прямим сонячним промінням не рекомендуємо.
Правила посадки
Викопуємо яму діаметром 35 см. Засипаємо ґрунтосумішшю, що складалася з:
- ґрунту;
- кісткового борошна;
- золи;
- перегною.
Все ретельно перемішуємо та вносимо близько 10 л води. Коріння саджанця розправляємо і розміщаємо у лунці. Присипаємо землею і замульчуємо невеликим шаром торфу, щоб ґрунт довше залишався вологим. Подальший догляд за астильбою полягає у регулярних поливах. Рекомендуємо не допускати пересихання ґрунту та поливати рослину якомога частіше.