Морква виросте солодкою, великою та рівною. І для цього знадобиться всього 1 підживлення. Але вона має бути внесена своєчасно. Пізніше цих термінів вже вносити буде не так ефективно, а ближче до середини липня і зовсім марно.
Взагалі при вирощуванні моркви найважливішим агротехнічним прийомом є проріджування. І ще один важливий прийом – розпушування ґрунту. Грунт має бути завжди пухким. А от полив на початковій стадії розвитку має бути помірним. І тільки після того, як закінчиться період линяння, потрібно буде забезпечувати стабільне та рівномірне надходження вологи у ґрунт. Тобто, у другій половині літа морква повинна отримувати поливи постійно (якщо, звичайно, немає дощів).
Коли починати підгодовувати та рясно поливати? Дізнатися про настання такого часу якраз і допоможе “линяння”. Морква при розвитку та зростанні двічі скидає шкірку свого майбутнього коренеплоду. Перший раз це відбувається у фазі появи перших справжніх листочків. І за ідеєю в цей час теж потрібно було дати підживлення добривом з рівним відсотковим вмістом основної формули Плантофол, Азофоска.
Якщо у вас на сьогоднішній день у моркви не дуже добре розвинена надземна частина (бадилля), то підгодуйте одним із таких складів. Якість бадилля грає значну роль у формуванні коренеплоду. Про те, що починається друге “линяння”, можна дізнатися тільки в процесі проріджування моркви. Спочатку проріджуємо з відстанню на 2 см. Потім поступово висмикуємо інші рослини, поки не залишиться відстань у 4 см.
Не пропустіть цей момент, коли починається активне формування коренеплоду. Друге – забезпечити себе ранньою пучковою продукцією до серпня. Молода маленька морквина – це дуже смачна та корисна добавка в овочеві соки, другі страви, супи з броколі та цвітної капусти тощо. Отже, у певний момент, висмикуючи чергову морквину з метою проріджування, ми бачимо, що різко почалося зростання коренеплодів. Це і є друге “линяння”. Тобто. майбутній коренеплід знову скинув стару шкірку і готується нарощувати свою масу.
В цей момент йому потрібна велика кількість калію та фосфору. Якщо дати їх правильно і своєчасно, то морквина виросте солодкою, соковитою та великою. Тим часом підгодовуємо монофосфатом калію. 1 столова ложка на 10 л води. Вносимо це добриво після рясного поливу. Після внесення підживлення злегка промочуємо ґрунт додатково, щоб поживний склад розподілився рівномірно. І на початку серпня повторно додаємо монофосфат калію. Дозування таке саме – 1 ст. ложка на 10 л води.