Моя яблуня потрапила під заморозки: без паніки, врятувати її можна. Метод працює і без “танців з бубнами”

Усі рослини, включаючи плодові дерева, дуже бояться весняного перепаду температури. Зимовий мороз, неспроможний заподіяти велику шкоду рослинам.

Сьогодні ми вам розповімо, як можна грамотно та ефективно, допомогти яблуні при підмерзанні. Давайте розберемося, через що відбувається вимерзання? Всі життєві процеси всередині рослини знаходяться в сплячці, а живильна рідина всередині має гелієву структуру, з великим вмістом цукрів. Тому, навіть мороз -50 С, не здатний завдати значної шкоди рослині.

Після перших відлиг, життєві процеси усередині рослини запускаються. Рослина отримує сигнал про початок пробудження. Гелієва живильна рідина, перетворюється на водяну масу. А вона при перепадах температури замерзає і рве капіляри. Відбувається свого роду інсульт рослини. Тому ефективність заходів, що вживаються, буде залежати від ступеня ураження капілярів, або як ще говорять від ступеня його промерзання. Також важливе значення тут має вік рослини, що старше, тим менш ефективними будуть ваші заходи.

Як визначити ступінь ураження?

Перше, що ви повинні зробити, це визначити ступінь поразки. Для цього проведіть такі дії: на гілках та коренях дерева, робимо горизонтальні та вертикальні надрізи. Нам необхідно побачити колір деревини у серцевини.

Якщо забарвлення серцевини має темно-буре забарвлення, то це говорить про середній або сильний ступінь ураження. Коричневе забарвлення говорить про середній ступінь ураження. Якщо ви не можете визначити колір забарвлення або у вас є сумніви, зробіть таку процедуру: помістіть зрізану гілочку з нирками у воду, якщо через 6-7 днів точка зростання в нирці активізується, це легкий ступінь, якщо ні, то середня або сильна.

Реанімація яблуні навесні

Для того, щоб оживити пошкоджене дерево, можуть знадобитися такі заходи:

  • обрізання сильно потерпілих гілок;
  • обприскування;
  • підживлення яблуні.

При невеликому пошкодженні обрізаються тільки кінчики гілок. Тобто, проводять таку ж процедуру, як зі здоровими деревами. Якщо сильне або середнє вимерзання, то гілки обрізають до здорової області. Обрізайте гілки правильно. При дуже сильному пошкодженні пошкоджені гілки видаляють повністю, навіть якщо на них починає формуватися невелике листя.

Також, на стовбурі та гілках дерева, можливий розрив кори, так званий зимовий опік. Якщо його не обробити розчином залізного купоросу та мідного купоросу, то вийде глибока рана, і дерево хворітиме. Після дезінфекції потрібно закрити ранку масляною фарбою, після фарбування обв’язавши.

Обприскування

Цей метод, все частіше і частіше, використовують досвідчені садівники для весняної реанімації рослини. Головне все зробити правильно. Потрібно перед світанком обприскати гілки рослини водою. Вода утворює крижану кірку на поверхні гілок. Ця технологія допомагає уникнути різкого перепаду температури, а рослина поступово починає прокидатися. Якщо обприскаєте теплою водою, можете повністю втратити дерево!

Експерти назвали методи, які допомагають реанімувати яблуні після підмерзання
Експерти назвали методи, які допомагають реанімувати яблуні після підмерзання

Підживлення

Для більш інтенсивного відновлення необхідно з самого раннього часу підгодовувати яблуню правильно. Також на першому етапі потрібно періодично проводити полив. Як підживлення нам знадобляться такі добрива:

  • карбамід;
  • аміачна селітра;
  • діамофоска;
  • сульфат магнію.

Перше і друге підживлення робимо так: на 10 л води розмішуємо 30 г аміачної селітри і 60 г діамофоски. Поливаємо цим розчином дерево під корінь. Між першим та другим підживленням 2 тижні. Листове підживлення робиться в період появи перших листочків. Необхідно робити після 18-00. Для цього на 10 л води розводимо 30 г карбаміду і 20 г сульфату магнію. Обприскуємо розчин на листову поверхню та стовбур.

Популярне

Подібні новини