Міцна та здорова розсада ще не говорить про те, що у вас буде чудовий урожай томатів. Важливо грамотно вибрати час для пересадки у відкритий ґрунт чи теплицю, щоб рослини максимально швидко змогли адаптуватися до постійного місця проживання.
Коли садити розсаду помідорів
Від того, наскільки правильно ви обрали час для пересадки томатів, залежить успіх та обсяг майбутнього врожаю. Не можна допускати, аби рослини переростали або навіть підсихали. Якщо ви посадили їх занадто рано, вони загинуть від перепадів температури. Якщо посадили пізно, то дочекатись врожаю буде непросто.

Перш ніж пересадити розсаду на постійне місце, аграрії повинні врахувати чимало факторів. Так, наприклад, важливо зважити на стан рослин, температуру у вашому регіоні, сортові особливості помідорів і навіть місячний календар. Головні критерії високого шансу, що розсада приживеться – грамотний догляд і загартовування перед посадкою.
Рослини готові до пересадки на грядку тоді, коли їхні стебла вже досягли висоти до 25-30 сантиметрів, а пагони стали міцними й товстими, коренева система – розгалуженою та добре сформованою. Також важливо, аби на кожному саджанці було не менш як 6-10 листових пластин.

Втім, не можна перетримувати розсаду та чекати, поки на рослинах не з’являться квіти. У такому разі саджанці всіма силами намагатимуться прижитись на новому для них місці, що призведе до того, що вони скинуть суцвіття. Це відтермінує появу плодів.