Вже у червні, коли перець встиг прижитись на новому місці після успішної пересадки, на ньому починають з’являтись перші квітки та зав’язі плодів. Саме у першому місяці літа потрібно виконати певні дії, які у майбутньому допоможуть отримати дійсно щедрий врожай.
Як доглядати за перцем у червні
Якщо у червні стоїть доволі спекотна погода, то потрібно забезпечити комфортні умови для кущів. На поверхню ґрунту потрібно постелити шар трави з газону. Такий шар мульчі допоможе захистити ділянку від пересихання та створить додаткове джерело корисних речовин для кущів.
Якщо погода у червні залишає бажати кращого, а на вулиці холодно та волого, то потрібно приготуватись до того, що перець може хворіти й дати не такі хороші плоди. Річ у тім, що культура любить тепло, а тому краще утеплювати парники або теплиці після завершення холодів.
У червні потрібно почати формувати перець, одразу ж коли стебла розгалужуються та починають займати багато місця. У кожному розгалуженні потрібно залишити найсильніші стебла, а вистачить двох. Низькі сорти зазвичай не формують, а лише видаляють безплідні пагони. Високі кущі потрібно підв’язати, кожну скелетну гілку окремо, аби вони не зламались.
На початку літа також потрібно посипати землю золою. На один квадратний метр вистачить однієї звичайної склянки із золою. Така речовина особливо цінується перцем, а після удобрення рослині не зашкодить ні попелиця, ні павутинний кліщ.