Багато городників вважають, що часнику потрібен наш догляд лише на самому початку, а потім йому вже нічого робити не можна. Так ми власноруч забираємо у себе до половини врожаю, адже в потрібний момент не змогли допомогти голівкам часнику налитись, через що не змогли підвищити їхню якість.
Як вирощувати часник
То що ми можемо зробити у червні та липні? На ці місяці припадає момент формування стрілок часнику, але самі плоди мають бути достатньо міцними. У цей час за товщиною стебла можна спрогнозувати і те, якими буде у результаті часник.
Якщо стебло товсте, то й головка буде велика. Якщо навпаки, то великих плодів чекати не варто. Втім, не все так однозначно. Великий врожай може дуже швидко згнити, якщо рослина отримала недостатньо поживних речовин. Втім, навіть слабкі рослини можна підтримати.

Перш за все, потрібно виключити азотні підживлення, навіть якщо рослини значно недобрали цього елемента. Так підкормки можуть спровокувати перефокусування сил рослини з потрібного формування плодів та дозрівання цибулин на ріст надземної частини. Головка буде маленькою, а ось зелена частина – величезна.

Втім, обійтись без підживлення неможливо. Формування та налив головок часнику відбувається завдяки комплексу мінеральних речовин – фосфору, калію та магнію. Оскільки фосфор доволі довго доходить до рослин, потрібно вносити його у найбільш доступній формі. Щоб він став доступним рослинам, його потрібно внести восени.