Дачники, яким дісталась ділянка на глинистому ґрунті, навряд чи вважають це удачею. Процес перетворення такої ділянки на родючу може зайняти не один рік, але у разі правильних порад ви можете зробити все набагато швидше.
Як зробити ґрунт родючим
Коли волога застоюється в зоні коріння, це може призвести до поганих результатів. Лише рідкісні культури можуть розвиватись у таких умовах. У випадку глинистого ґрунту таке стається доволі часто. Для багаторічних квітів і чагарників ви можете створити дренаж.
Роблять дренаж у посадковій лунці. У випадку з деревами локальний дренаж не допоможе, адже їхня коренева система сягає набагато більшої глибини. Саме тому, попри всі ваші зусилля, коріння дерев рано чи пізно опиняться у воді.

Створення дренажної системи на всій ділянці – вартісна та непроста робота. Саме тому спочатку потрібно оцінити її необхідність, а лише потім починати процес. Для цього потрібно викопати невелику яму до 60 сантиметрів і наповнити її водою до країв. Якщо протягом 4 годин вода не вбереться у ґрунт, то йому необхідна додаткова дренажна допомога.
Якщо вода йде доволі повільно, то варто братись до облаштування високих грядок. Під посадку дерев і чагарників не потрібно виривати посадкові ями, краще насипати так звані горбики з родючої землі. Наступний крок – покращення структури ґрунту.

Частинки глини дуже щільні, а для того, аби зробити ділянку пухкою, потрібно внести крупнозернистий пісок. Залежно від обраного способу внесення – класичного або без перекопування – пісок вносять один раз або щорічно. У разі перекопування, пісок буде йти в глибші шари, а тому для розпушення верхнього шару доведеться додати його знову. Норма піску – відро на квадратний метр.