У мене не ріс кріп: дізналась найпростіше ноу-хау, що дозволило виростити шикарну зелень та парасольки

Кріп – улюблена пряна трава в Україні. Страви сучасної кухні, немислимі без цієї приправи: солоні огірки, гриби, помідори, малосольні огірки, овочеві салати, всілякі тушковані овочеві страви, супи.

Сушити кріп можна або на сушарці або на розстеленій тканині. Не варто сушити в духовці – трава втратить колір та частину вітамінів. До речі, про сушений кріп. Це найкращий спосіб заготовити його на зиму. Якщо сушити правильно, він виходить яскраво-зеленим, ароматним. Ми не уявляємо собі борщу чи солянки без цієї приправи.

Насіння кропу – інша справа. Це дуже специфічна річ, що нагадує за смаком кмин. Якщо вам подобається, то ви можете відкрити для себе масу страв, де сушене насіння кропу буде доречним. Наприклад, квашена капуста чи домашній хліб.

Повернемось до вирощування кропу. Ця культура відноситься до швидкозростаючих. При хорошому догляді та теплій погоді від посіву насіння до отримання зелені минає місяць. Але у городників виникає низка проблем. По-перше, кропу потрібне місце. Виділити йому частину грядки вирішується не кожен. Особливо у шестисоткових володіннях, де кожен квадратний метр городу на рахунку.

По-друге, кріп, як це не дивно, потребує деякої уваги, догляду. Наприклад, влітку у сильну спеку він росте неважливо, потребує поливу. Ось і виходить, що, кинувши навесні в якийсь далекий куточок городу насіння кропу і благополучно забувши про нього, дачник не отримує тієї найніжнішої, ароматної зелені і тих пахучих квітучих шапочок, яких так хотілося. Тут треба за томатами, огірками та квітами доглядати, а не над кропом із лійкою стояти.

Про кріп відомо наступне. Його насіння довго зберігається у ґрунті у життєздатному стані – до 10 років. Регіон походження цієї культури – центральна Азія та Північна Африка. Тобто місця, де навесні ґрунт досить вологий, а влітку пересихає і стає спекотно. Так і наш городній кріп любить весняну вологу, літнє тепло і сонячне розташування.

Садівники розповіли, як правильно вирощувати кріп для щедрого врожаю
Садівники розповіли, як правильно вирощувати кріп для щедрого врожаю

Ми вирощуємо кріп по-сільському. Тобто так, як завжди робили жінки в селах, яким треба було вчасно зібрати багато кропу для солінь і ніколи було возитися з ним. По всьому городу ми завжди маємо запас насіння кропу. Коли в кінці літа-початку осені повністю дозріває насіння, ми зриваємо парасольки і витрушуємо їх над грядками. Для цього, зрозуміло, слід зберегти значну частину цих парасольок.

Весною земля перекопується, сіються овочі. Зазвичай кріп сходить одночасно з іншими посіяними культурами. Пробивається він і на цибулі, і на часникові, і на моркві, і на суниці. Гарного врожаю!

Популярне

Подібні новини