Тому шкірки від апельсинів, грейпфрута та мандаринів можна застосовувати як добриво. Спочатку їх потрібно висушити – можна просто розкласти на обробній дошці або на деку і вони швидко висохнуть у квартирі. Потім їх можна подрібнити в блендері, а можна і так скласти в пакет і покласти в якусь тару до весни. Зберігати можна як у квартирі, так і на балконі.
Шкірка цитрусів для підживлення
Для підживлення рослин подрібнені шкірки потрібно залити окропом та настояти протягом доби. На 1 ст. ложку шкірки взяти півлітра води, а потім розвести ще у 2 рази і поливати кімнатні квіти. Цим же настоєм можна обприскувати рослини від шкідників.
Влітку можна використовувати свіжі очищення апельсинів, відразу закопуючи їх між рядками посадок – це буде довгограюче добриво. Не бійтеся, що від застосування апельсинових шкірок підвищиться кислотність ґрунту – для цього знадобляться тонни шкірки.
Для компосту
Можна складати цитрусові шкірки в компостну купу, і якщо ви робите все, як годиться, перемежуючи шари вуглецевих компонентів і азотистих, то апельсинові шкірки найкраще покласти до трави і гною.
Апельсини проти шкідників
Багато шкідників не переносять запах цитрусових, і це можна використовувати для боротьби з попелицями та трипсами – для них готують спеціальний настій: склянку подрібнених шкірок поміщають у відро з водою та залишають для настоювання протягом 5 днів. Після чого настій проціджують та обприскують рослини.
Щоб повністю знищити шкідників, потрібно провести хоча б три обробки через три дні. Цим же настоєм можна обробляти листя капусти. Можна знизити кількість мурах у саду, для чого потрібно на місця їх скупчення і на доріжки, якими вони пересуваються насипати крихту зі шкірок цитрусів.