Якщо фітофтороз потрапляє на ділянку, він починає знищувати різні культурні рослини, але особливо ласий він на томати. Це грибкове захворювання, яке може залишатися в землі, в минулорічних залишках рослин і навіть на дачному інвентарі, який не було оброблено з минулого року. При високій вологості, сильних коливаннях температури і ослабленому імунітеті рослини фітофтора вражає листя та плоди томатів, і від урожаю майже нічого не залишається.
Для профілактики цієї хвороби можна використовувати народні та безпечні засоби. Томати не терплять сусідства з картоплею та перцем. Дистанція між кущами повинна дозволяти їм нормально провітрюватися і освітлюватися, а ще не слід заливати помідори водою.
Важливо правильно видаляти нижнє листя та пасинки, розпушувати ґрунт та мульчувати міжряддя. Але навіть за дотримання всіх цих правил, фітофтора може проявитися у вигляді усихання суцвіть, плям на плодах, стеблах і листі. Для ефективної профілактики рекомендується кожні 2 тижні обробляти томати спеціальними засобами.
Ось три рецепти, які допоможуть уникнути фітофторозу на томатах:
Молоко та йод. Візьміть один літр нежирного молока, чайну ложку аптечного йоду і розчиніть їх у відрі чистої теплої води. Цим розчином обробляйте рослини раз на 14 днів. На листі завжди буде утворюватися плівка з молока, яка захищатиме від хвороб.
Часник. Візьміть 150 грамів часнику, подрібніть його та залийте склянкою теплої води. Настоюйте кілька годин, потім вилийте суміш у відро води та обприскуйте помідори щотижня.
Фурацилін. У відрі води розчиніть 10 таблеток фурациліну та обробіть томати двічі за сезон. Вперше під час цвітіння, а вдруге за 10 днів до збирання врожаю.