Йод прискорює проростання насіння при вирощуванні розсади, покращує обмін речовин рослини та омолоджує батоги внаслідок природного старіння.
Йод підвищує врожайність куща і продовжує термін його життя. Він збагачує плоди вітаміном С, роблячи їх ще кориснішими для людини. Більшість дачників використовують йод тільки для профілактики грибкових хвороб, борошнистої роси та пероноспорозу, не підозрюючи про його комплексний ефект.
Використовувати нерозведений йод не можна – у такому вигляді він просто пропалить листя. Але якщо зробити правильний розчин, то користь буде неоціненною.
Найпростіший варіант йодового підживлення при слабкому зав’язуванні куща або відставанні в зростанні – це розвести п’ять крапель йоду на відро води, обприскати і полити рослини під корінь. Якщо бадилля на початку і середині серпня починає жовтіти і псуватися, простого йодового підживлення буде недостатньо. У цьому випадку варто зробити багатокомпонентний розчин із домашніх продуктів.
Для цього потрібно взяти один літр молочної сироватки, додати десять крапель аптечного йоду та одну столову ложку аптечного перекису. Зберігати продукт не варто – відразу після приготування необхідно обробляти рослини по листку і під корінь, інакше корисні властивості зникнуть. Для лікування огірків від грибкових інфекцій найкраще комбінувати йод і зеленку – вони посилюють дію один одного, не даючи грибкам жодного шансу.
При найменших ознаках захворювання додавайте по десять крапель зеленки і йоду у відро води, обприскуйте рослини по листку до усунення всіх ознак захворювання та озеленення листя.
Дотримуючись цих порад, ваші огіркові кущі залишатимуться здоровими і плодоноситимуть до самого кінця сезону.