Взяла 1 л цього добрива на 10 л води, але мій врожай не подякував: яким рослинам може нашкодити зола

Завдяки обережному і свідомому підходу до підживлення можна забезпечити здоровий ріст рослин. Сьогодні ви дізнаєтеся, яким рослинам не бажано давати добриво з деревної золи.

Деревна зола, багата на корисні мікроелементи, часто використовується садівниками як природне добриво для підживлення рослин. Проте не всі рослини однаково реагують на цей вид підживлення. Деяким культурам деревна зола може завдати шкоди, впливаючи на їхнє здоров’я і врожайність. Розглянемо, яким саме рослинам вона може нашкодити і чому.

Однією з основних причин, чому деревна зола може бути шкідливою для деяких рослин, є її високий вміст лугу, що підвищує рН ґрунту. Кислотолюбні рослини, такі як чорниця, брусниця, азалії, рододендрони та гортензії, потребують кислих ґрунтів для оптимального зростання. Застосування деревної золи на цих рослинах може призвести до зниження кислотності ґрунту, що негативно впливає на їхнє здоров’я та розвиток. Підвищення рН може призвести до блокування засвоєння таких мікроелементів, як залізо і магній, що є критичними для цих культур.

Деревна зола також може бути шкідливою для картоплі, оскільки підвищена лужність ґрунту сприяє розвитку парші, грибкової хвороби, яка вражає бульби. Ця хвороба знижує якість врожаю і може призвести до значних втрат. Крім того, слід уникати використання деревної золи на гороху і квасолі, оскільки ці рослини також чутливі до змін рівня рН ґрунту і можуть реагувати на це зниженням врожайності.

Яким рослинам може нашкодити деревна зола
Яким рослинам може нашкодити деревна зола

Ще одна група рослин, які можуть постраждати від застосування деревної золи, це декоративні рослини з ніжною кореневою системою, наприклад, папороті і орхідеї. Висока концентрація солей, що містяться в золі, може пошкодити їхні корені, що призведе до уповільнення росту або навіть загибелі рослин. Застосування деревної золи може також викликати засолення ґрунту, що є особливо шкідливим для цих культур.

Таким чином, хоча деревна зола і є цінним природним добривом, її застосування повинно бути ретельно продуманим. Розуміння потреб ваших рослин і хімічних властивостей ґрунту є ключовими для успішного використання цього добрива. Важливо враховувати, що не всі культури однаково реагують на підвищення рівня рН і концентрації солей, тому слід уникати використання деревної золи на кисломанливих, бульбових і ніжних декоративних рослинах.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини