Досвідчені городники знають, що борний розчин бере участь у всіх процесах зростання томатів, допомагає у профілактиці фітофторозу, стимулює цвітіння та захищає від пустоцвітів. Також він захищає рослину від сірої гнилі при надлишку вологи. Плоди томатів після підживлення будуть більшими і солодшими, покращиться їх лежкість та транспортабельність.
Бор безпосередньо впливає на якість помідорів, тому підживлення слід використовувати тричі за рік. Перше підживлення проводять під час бутонізації для поліпшення зав’язуваності, друге – коли томати починають цвісти, і третє – коли на кущах вже є кілька повноцінних кистей томатів.
Особливо важливо обробити томати борним розчином тричі, якщо літо видалося дощовим та вологим. Сирий пилок погано запилює жіночі квітки, і просте протрушування кущів тут не допоможе. Якщо томати погано розвиваються і замість 4-5 зав’язей з’явилися лише 2-3, це свідчить про катастрофічну нестачу бору.
Зовні дефіцит бору важко виявити, оскільки рослина виглядає цілком здоровою. Проте, врахуйте кілька нюансів перед обробкою. По-перше, при низькій температурі бор погано засвоюється з ґрунту, тому краще обробляти листя, щоб мікроелемент швидше засвоювався. Крім цього, надлишки бору у ґрунті можуть обпалювати коріння рослини.
Для обприскування краще підійде розчин борної кислоти з концентрацією 0,1%. Для його приготування розчиняють 10-грамовий пакетик кислоти (приблизно 2 чайні ложки без гірки) в склянці гарячої води. Після повного розчинення виливають розчин у відро з водою та ще раз ретельно перемішують. Обприскують таким розчином листя та гілки до візуального насичення рослин.
Коли листя стає яскравішим і розправляється, можна бути впевненими, що рослини задоволені. Якщо виникають сумніви щодо необхідності кількох підживлень за сезон, то 1-2 підживлення під час цвітіння допоможуть зрозуміти, наскільки ефективно вони працюють на томатах. Бажаємо успіхів та рясного врожаю!