Після того, як кущ малини відплодоносить, його обов’язково потрібно обрізати та підгодувати. Тільки так кущ зможе підготуватися до плодоношення на наступний рік і не відчувати дефіциту корисних речовин.
Перед внесенням добрив обов’язково потрібно обрізати зів’ялі та хворі стебла, обережно розпушити землю на глибину до 10 см. Підгодовувати малину найкраще органікою, яка швидко засвоюється та допомагає кущам плодоносити.
Відмінно підійде компостна маса з листя, трави та овочевих очищень, гній з розрахунку 5 кілограмів на квадратний метр, або торф, який покращує склад ґрунту. Пташиний послід часто застосовується в рідкому стані, а ще підійде перегній – він розпушує ґрунт, робить його легким, повітряним та довше затримує вологу.
Щоб правильно розрахувати кількість органіки, зверніть увагу на кущ. Якщо він великий, а листя зелене та соковите, тоді вносьте мінімальну кількість. Якщо ж рослина млява, хворіє і листя мають жовтуватий відтінок, значить, потрібно внести більше добрив або частіше вносити підживлення.
Питання про те, чи потрібен малині азот восени, є спірним. Весною він безумовно потрібен, щоб зелена маса куща зростала і розвивалася. Але восени краще його не вносити – кущ почне активно нарощувати зелень, яка в зимовий час може просто померзнути. Обов’язково підгодуйте малину у серпні-вересні деревною золою. Вона містить калій та фосфор, які допоможуть рослині перезимувати.